wizardschool

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
wizardschool

Welkome to our school


2 posters

    Първи урок

    avatar
    професор Едуард Потър
    Замесник Министър


    Брой мнения : 108
    Join date : 10.09.2009

    Първи урок Empty Първи урок

    Писане  професор Едуард Потър Пет Сеп 11 2009, 15:52

    Първи урок
    Запътих се към първия час. Това беше отвари. Нямаше много ученици, но се надявах, че през учебната година ще се запишат още. Влязох в стаята и зачаках. Скоро първокурсниците влязоха. Аз изчаках биенето на звънеца и започнах:
    - Здравейте деца! Аз съм професор Едуард Потър, но може да ми викате Ед. Да започваме с урока.
    Отвара това е магическа смес, която има определени свойства. Може да променя физическото и/или психическото състояние на изпилия я. Агрегатното и състояние е различно - може да бъде във вид на мехлем, може да бъде серум. Всяка отвара има точно определена рецепта от съставки, които са обикновенно части от мъртви животни, растения или минерали. Повечето отвари има цвят, вкус, мирис и пари. Определено действие и срок на направа.
    Това е всичко ново за днес.Надявам се да не ви е било трудно.А сега нека всеки от вас да се представи.
    Децата започнаха едно по едно да се изреждат.Скоро часа свърши и всички се разотидоха.

    пп.Домашното е да напишете рп около 6-7 реда как се представате.
    jane_eyre2
    jane_eyre2
    Министър


    Брой мнения : 34
    Join date : 27.08.2009
    Age : 28

    Първи урок Empty Re: Първи урок

    Писане  jane_eyre2 Съб Сеп 12 2009, 05:42

    Натали се запъти към часа по Отвари. Нямаше идея кой ще е учителят. Отвори вратата и реши да седне на втория чин. Тя искаше, щом Луксор влезе, да седне до нея, за да може да обсъжда отговорите си въпреки че знаеше, че това е почти напълно не възможно.
    След 2-3 минутки часът започна и учителят се представи. Натали не обичаше дълги имена, затова реши, че ще нарича бъдещия си учител Ед.
    Изслуша урока внимателно (напълно нетипично за нея) и реши, че може да контактува с библиотеката по-късно за разяснения, защото не беше много остроумна и не запомни всичко както трябва. Но го беше записала, което е в полза.
    Свърши урока и децата започнаха да се представят. Натали леко се притесни, защото знаеше, че много говори. Стигнаха до нея и тя кротко започна:
    - Казвам се Натали Ривърс, на 11 години съм. Зодия Козирог. Ъм, трябва ли да разказвам историята си? Мисля, че я имате в Учителската стая, тъй че ще пропусна тези подробности.
    Тя спря да говори и продължиха другите деца. Часът свърши и Натали се запъти към библиотеката.

    +15
    avatar
    професор Едуард Потър
    Замесник Министър


    Брой мнения : 108
    Join date : 10.09.2009

    Първи урок Empty Re: Първи урок

    Писане  професор Едуард Потър Съб Окт 03 2009, 22:19

    Очаквам всички домашни до края на другата седмица.

    Sponsored content


    Първи урок Empty Re: Първи урок

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Пон Май 13 2024, 16:33