wizardschool

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
wizardschool

Welkome to our school


    Първи урок

    avatar
    професор Едуард Потър
    Замесник Министър


    Брой мнения : 108
    Join date : 10.09.2009

    Първи урок Empty Първи урок

    Писане  професор Едуард Потър Сря Сеп 16 2009, 13:19

    Едуард се запъти към класната стая. Днес бе първият час по Вълшебство за годината. Той влезе и седна зад бюрото. Няколко минути по - късно започнаха да влизат учениците. След като влязоха всички и се приготвиха Едуард стана от катедрата. Всички погледи се приковаха в него. Той започна да говори:
    - Здравейте деца! Името ми е Едуард Потър, но може да ми викате Ед.
    Той замахна към дъската с магическата си пръчка и се появи урокът. Едуард започна да разказва:
    Днес ще учим за това какво всъщност е вълшебството като наука. Вълшебството е началото на всеки магьсник. Ако не можете да кажете някое заклинание не се бройте за магьосници. Вълшебството, всъщност са всичките тези заклинания и магийки, които употребяваме за улеснение на живота. Също така има и
    проклятия, които се използват в сражения и битки, но за тях ще учите по защита срещу черните изкуства. Как да наречем вълшебникът, за който говоря от толкова време - магьосник, чародей, вещер... Има толкова много, в зависимост от културата, в която живеем. Точно този човек го има навсякъде, но за едни магьосника е човекът, който прави лесни магийки (фокуси), за други е тайнствен и необятен, а за трети е човекът с дълга бяла брада, висока синьо-черна шапка и дълго наметало на звезди (най-точно може да се определи като Дъмбълдор). Вълшебникът, какъвто и да е от трите вида по.горе, трябва да се бори за доброто на човечеството, да лекува хора и същества за секунди. Е, това е. За домашно моля да ми напишете какво е за вас вълшебникът.
    Всички станаха и се запътиха към следващите си часове.
    P.P. Домашните се предават на ЛС.

      В момента е: Пон Май 13 2024, 16:22